Oval-Cut Red Agate Cameo Necklace Sterling Silver 20" | Kay Outlet

Have a question about Oval-Cut Red Agate Cameo Necklace Sterling Silver 20"?
Need help with this Oval-Cut Red Agate Cameo Necklace Sterling Silver 20"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Agate |
| Stone Color | Red |
| Stone Shape | Oval |
| Stone Size | 25 x 18 |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Glue |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Metal 2 Type | Resin |
| Metal 2 Color | White |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 20 |
| Necklace Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Rolo |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 20 in |
| Width | 25.23 mm |
| Height | 45.01 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Rolo |