Oval-Cut Blue Agate Madonna Cameo Necklace Sterling Silver 20" | Kay Outlet

Have a question about Oval-Cut Blue Agate Madonna Cameo Necklace Sterling Silver 20"?
Need help with this Oval-Cut Blue Agate Madonna Cameo Necklace Sterling Silver 20"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Agate |
| Stone Color | Blue |
| Stone Shape | Oval |
| Stone Size | 18 x 13 |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | Sapphire |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Size | 1.25 |
| Stone 2 Class | Created |
| Stone Setting | Other |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Metal 2 Type | Resin |
| Metal 2 Color | White |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 20 |
| Necklace Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Rolo |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 20 in |
| Width | 22.69 mm |
| Height | 33.81 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Rolo |