Men's Diamond Chain Link Necklace & Bracelet Gift Set 2-7/8 ct tw Sterling Silver | Kay Outlet

Have a question about Men's Diamond Chain Link Necklace & Bracelet Gift Set 2-7/8 ct tw Sterling Silver?
Need help with this Men's Diamond Chain Link Necklace & Bracelet Gift Set 2-7/8 ct tw Sterling Silver?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 2-7/8 |
| Color | I |
| Clarity | I3 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Diamond |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Carat Range | 1 Ctw - Under 3 Ctw |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Shared Prongs |
| Setting Only | false |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 20 in |
| Necklace Extender Length | null null |
| Necklace Clasp Type | Box |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 8.5 in |
| Bracelet Clasp Type | Box |
| Watch Design | |
|---|---|
| Model Number | N1877-200 |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 20 in |
| Clasp Type | Box |