Hoop Earrings Gift Set 10K Yellow Gold & Sterling Silver | Kay Outlet

Have a question about Hoop Earrings Gift Set 10K Yellow Gold & Sterling Silver?
Need help with this Hoop Earrings Gift Set 10K Yellow Gold & Sterling Silver?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Metal 2 Type | Gold |
| Metal 2 Color | Yellow |
| Metal 2 Gold Karat | 10K |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Hoop |
| Earring Back Type | Hinged |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 18.6 mm |
| Height | 23.5 mm |