Freshwater Cultured Pearl Necklace 14K Rose Gold | Kay Outlet

Have a question about Freshwater Cultured Pearl Necklace 14K Rose Gold?
Need help with this Freshwater Cultured Pearl Necklace 14K Rose Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Cultured Pearl |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Pearl Type | Cultured Freshwater |
| Pearl Size | 8 - 8.5 |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Rose |
| Gold Karat | 14K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 18 |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 18 in |
| Width | 8 mm |
| Height | 50 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |