Diamond Halo Link Necklace 10 ct tw 14K White Gold 18" | Kay Outlet

Have a question about Diamond Halo Link Necklace 10 ct tw 14K White Gold 18"?
Need help with this Diamond Halo Link Necklace 10 ct tw 14K White Gold 18"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 10 |
| Color | I |
| Clarity | I2-I3 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Diamond |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Carat Range | 7 Ctw & Over |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | Diamond |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone Setting | Bezel |
| Stone 2 Diamond Clarity | I2-I3 |
| Stone 2 Diamond Color | I |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 16 |
| Necklace Clasp Type | Box |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 16 in |
| Height | 8.9 mm |
| Clasp Type | Box |