Cultured Pearl Station Bracelet 24K Yellow Gold Vermeil Sterling Silver 7.25" | Kay Outlet

Have a question about Cultured Pearl Station Bracelet 24K Yellow Gold Vermeil Sterling Silver 7.25"?
Need help with this Cultured Pearl Station Bracelet 24K Yellow Gold Vermeil Sterling Silver 7.25"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Cultured Pearl |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Pearl Type | Cultured Freshwater |
| Pearl Size | 6 |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Vermeil |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 24K Gold Vermeil |
| Metal Plating Type | Gold Plate |
| Metal 2 Type | Sterling Silver |
| Plating Color | Yellow |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.25 |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 7.25 in |
| Height | 5.94 mm |
| Clasp Type | Lobster |