Circle Nephrite Jade Dragon Necklace Sterling Silver 18" | Kay Outlet

Have a question about Circle Nephrite Jade Dragon Necklace Sterling Silver 18"?
Need help with this Circle Nephrite Jade Dragon Necklace Sterling Silver 18"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Jade |
| Stone Color | Green |
| Stone Shape | Other |
| Stone Size | 22 x 4 |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Other |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 18 |
| Necklace Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 18 in |
| Width | 22 mm |
| Height | 28.71 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |