Aquamarine & White Topaz Necklace 10K Rose Gold 15"-18" Adj. | Kay Outlet

Have a question about Aquamarine & White Topaz Necklace 10K Rose Gold 15"-18" Adj.?
Need help with this Aquamarine & White Topaz Necklace 10K Rose Gold 15"-18" Adj.?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Aquamarine |
| Stone Color | Blue |
| Stone Shape | Marquise |
| Stone Size | 8 x 4 |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | Topaz |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Size | 1.2 |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Rose |
| Gold Karat | 10K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 18 |
| Necklace Clasp Type | Trigger |
| Chain Type | Bead |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 18 in |
| Width | 7.1 mm |
| Height | 11.76 mm |
| Clasp Type | Trigger |
| Chain Type | Bead |