Amethyst & White Topaz Heart Necklace 10K Rose Gold | Kay Outlet

Have a question about Amethyst & White Topaz Heart Necklace 10K Rose Gold?
Need help with this Amethyst & White Topaz Heart Necklace 10K Rose Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Amethyst |
| Stone Color | Purple |
| Stone Shape | Mixed |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | Topaz |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Size | 1 |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Rose |
| Gold Karat | 10K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 18 |
| Necklace Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 18 in |
| Width | 18.6 mm |
| Height | 26 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |