6.5-7mm Cultured Akoya Pearl Strand Necklace 14K White Gold 24" | Kay Outlet

Have a question about 6.5-7mm Cultured Akoya Pearl Strand Necklace 14K White Gold 24"?
Need help with this 6.5-7mm Cultured Akoya Pearl Strand Necklace 14K White Gold 24"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Cultured Pearl |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Pearl Type | Cultured Akoya |
| Pearl Size | 6.5 X 7 |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
| Gold Karat | 14K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 24 |
| Necklace Clasp Type | Fish-Hook |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 24 in |
| Width | 6.5 mm |
| Height | 6.5 mm |
| Clasp Type | Fish-Hook |