Nephrite Jade Year of the Dragon Chinese Zodiac Disc Necklace Sterling Silver 18" | Kay Outlet

Have a question about Nephrite Jade Year of the Dragon Chinese Zodiac Disc Necklace Sterling Silver 18"?
Need help with this Nephrite Jade Year of the Dragon Chinese Zodiac Disc Necklace Sterling Silver 18"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Jade |
| Stone Color | Green |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 24 |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Other |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 18 |
| Necklace Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 18 in |
| Width | 25.99 mm |
| Height | 31.91 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |