Baroque Cultured Pearl Paperclip Chain Necklace Sterling Silver 20" | Kay Outlet

Have a question about Baroque Cultured Pearl Paperclip Chain Necklace Sterling Silver 20"?
Need help with this Baroque Cultured Pearl Paperclip Chain Necklace Sterling Silver 20"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Cultured Pearl |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Baroque |
| Pearl Type | Cultured Freshwater |
| Pearl Size | 17 x 14 |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 20 |
| Necklace Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Paperclip |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 20 in |
| Width | 14 mm |
| Height | 25 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Paperclip |